Co tě nezabije, to... se tě pokusí zabít znovu...^^

Zamyšlení ...

14. ledna 2013 v 20:16 | Azuki ^^
Huh... no...ehm... je to takové...uch. Divné. Ne jako divné, že špatné. To ne. Spíš i to přijde, že se zbytečně zymýšlím nad věcí, která je jasná... Asi se neumím správně zamyslet. Ale chtěla bych to umět. Chtěla bych umět přemýšlet tak, aby to ostatní zaujalo... Jo, teď ostatní zaujmou leda tak moje úchylácké, krvácející, depresivní myšlenky. Nic nového. Ani nevím, jak jsem to napsala... a ono to zas tak dlouhé není... Ale stejně, dneska byl s Hachi super den. ^^ Moc odbíhám, že? No, vraťme se zpátky k článku. Je to po další -po dlouhé době- téma týdne... a je... jiné, než ostatní. Tohle je přemýšlení. Nechápu jak přemýšlím. Vlastně to ani... neberu, nebo tak nějak. Myslím, že bude ještě jeden článek na TT. Povídka... eště nevím o čem. Ale růže miluju... musím něco vymyslet. V poslední řadě... ne, ještě ne. Předbíhám. Už zase. No, jak jsem byla u těch myšlenek... myslím (ano, dokážu to. Nezvyk, že?), že jen přemýšlím moc rychle na to, abych to ztihla zapisovat. Je toho moc a já jsem příliš pomalá... Uh. Je normální, že nestíháte vlastní mozek? No... asi jo. Určitě vím, že nejsem sama. Ale někomu by se moje myšlenkové pochody (Většinou pěkně úchylácke, že Hen-kun? *Hai, hai, hai* - Skanduje) nemusely někomum líbit. Ani mě se vlastně moc nelíbí. Jsou.. roztržité a tak... A konečně ta poslední řada (vážně, enmyslím si, že kdybych to teď neukončila, už bych ten článek vůbec vydala - Asi tahle věta nedává moc smysl. Gomen). Chci vás moc moc moc moc a... MOC požádat a zanechání komentáře. Ať už kritizujícího, nebo podpůrného (existuje takové slovo?). Je to jeden z prvních (první na tomhle blogu vůbec) myšlenkových článků, takže mě váš názor strašně zajímá. Přemýšlím moc jako ostatní? Asi jo... Články ostatních blogerů jsem nečetla, takže nemůžu srovnávat...Jednoduchý příběh. Jednoduše volená slova. Jednoduché... Ne všechno, co se zdá jednoduché také takové je. O tom ví každý svý... a pokud ne, tak ještě nic nezažil. Myslím, že žít život, kde by ti každý řekl, co máš udělat, abys to udělal správně a hlavně... jednoduše.
Nebyla by to trochu nuda?
Ale i svět, který se může zdát čistý jako lilie má svá temná místa. A když to není na povrchu, je to přímo uvnitř člověka. Nebo, jak by někdo řekl, není růže bez trní.
Růže. Na první pohled krásná, nevinná, čistá... jednoduchá.
Ale právě ty trny tomu dávají pocit důležitosti, jedinečnosti, originality. Ne všechno, co je jednoduché je dobré, ne všechno co je složité je špatné. I tak by se to dalo říct. Když si představíme místo růže lidskou bytost, co nás jako první zaujme? Vzhled, později povaha... ale i když se člověk může zdát sebemilejší a sebeupřímější, není tomu vždy tak. Ale to každý ví.
Každý ví, že růže bez trní neexistuje, jako neexistuje dokonalý člověk. Ovšem, kdyby byli lidé dokonalí, jak už jsem předtím zmínila, nebyla by to nuda?
Ačkoliv se růže může zdát důležitá i bez trnů, není to ono, že? Nikdo by takovou květinu nebral. Už by v tom nebyly ty... chyby. Ne, to je špatné přirovnání. Nejsou to nutně chyby, nebo nedostatky, co se ostatním na lidech nezdá. Radši se přesunu zpět k člověku.
Představíme si štíhlou dívku, dlouhé bonďaté mírně lnité vlasy s tmavšími pramínky pod lopatky, krásně vykrojené oči sytě modré barvy. Je dokonalá... a nudná.
Teď přidáme vnitřní popis: Milá, přátelská, dobrá gymnastka, skvělá kamarádka, vtipná, veselá, optimistická, dobře se učí. Hm, stále nic, co by stálo za pozastavení, že?
A když přidáme, že dívka má poněkud prchlivou a plachou povahu. Ale je dobrá ve sportech a tanci. Žárlivá a někdy sobecká. Už není tak moc nudná a všední.
Je to špatně? Růže už má trny. Ale růže bez trnů být nemůže, ne? ...

Doslov: ... Uhm.... Myslím že předslov byl delší než celý článek, co? ^^"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Aník :) Aník :) | E-mail | Web | 14. ledna 2013 v 20:55 | Reagovat

Ze začátku jsem si říkala jak tohle může zkončit? A taky jak to vlastně začne? :D ale celkový pohled mě hrozně moc zaujal. Je pravda, že zezačátku mě donutila pozornosti představa, co to bude za hloupost,ale konec je vážně dobrej!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama